O násNa‘i psiOdchovyVýstavyŠtěnataJunior HandlingOdkazyKontakty

Chovatelská stanice - Vendredi 13

Veškeré naše bláznovství začalo v roce 1993, kdy jsme se nastěhovali do nového domku a hledali toho pravého psa. Nakonec padla volba na huskyho. Také nám učarovaly modré oči, stříbřitá srst a ladný pohyb připomínající vlka v dobrodružných filmech. A snad i proto, že v našich žilách koluje romantická krev, jsme zvolili divokého a nespoutaného huskyho. Že to byla správná volba jsme poznali okamžitě po prvním setkání. Neváhali jsme ani okamžik a první seveřan byl doma.

Od tohoto okamžiku se změnil celý náš život. Volný čas se věnoval naší první fenečce a začalo se pátrat po dalších chovatelích tohoto plemene. Hříčkou osudu jsme se dostali k jednomu z nejlepších chovatelů své doby Petru Broukalovi. On nás zasvětil do chovu, výstav a všech věcí podstatných i nepodstatných. Právě od něho máme základy chovu, na kterých stavíme. Při naší první návštěvě jsme si u Petra objednali naše druhé štěně. Byla to Panama a teprve tehdy začal ten správný kolotoč výstav. A aby nezůstalo jen u ní, objednali jme si dalšího pejska. No a tak přišel domů Klondike.

V roce 1995 se u nás narodila první štěňátka z naší chovatelské stanice Vendredi 13. Z našeho posledního 4 vrhu jsme si doma nechali dvě fenky Dolores a Diandru, které naši chovatelskou stanici velice úspěšně reprezentují. Především díky nim se jméno naší chovatelské stanice dostalo do povědomí chovatelů u nás i v zahraničí.

Naše odchovy jsou v Bulharsku, Slovensku a USA. Jsou šampióny krásy i úspěšně pracují ve spřežení.

Chov psů děláme pouze pro radost a potěšení lidí i psů a v chovu upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou.

Za chovatelskou stanici Vendredi 13
Vladimír a Iva Kinclovi

Vladimír a Iva Kinclovi, Suchomasty 181, 267 22 Suchomasty, Tel.: 00420 311 689 809, Mobil: 00420 723 568 115 nebo 00420 723 568 206